Puchar Lata-Charzykowy

Dosłownie przed chwilą odbyło się uroczyste zakończenie regat o Puchar Lata (14-15 lipca), organizowanych przez LKS Charzykowy.  Trener Mirek Laskowski poleciał na MŚ, więc grupą, która zjawiła się wczoraj przed wyścigami, opiekuje się teraz Kuba Klajna (który trenował z nami już w zeszłym roku). Z CHKŻtu przyszło tylko 6 zawodników w grupie A (Natalia Kazykalewicz, Kacper i Sebastian Mazurek, Kuba Lipiński, Kuba Domagała i ja, Karolina Knapik), więc obawiałam się, że nie będzie zbyt wielu osób w tej kategorii… i zostałam mile zaskoczona! Zgłosili się również zawodnicy z YK Stal Gdynia, oczywiście LKS Charzykowy, OPTI CWM Gdynia i MKŻ Marina Łeba, co dało nam 24 łódki na starcie i możliwość ścigania się z większą ilością przeciwników.

Zaskoczyła mnie również nasza trasa, ponieważ był to trapez z dwoma śledziami-wewnętrznym i zewnętrznym. Pierwszy raz się z taką spotkałam i muszę  przyznać, że czasami chciałam płynąć nie na tą boję, co trzeba :D

Warunki były takie jak zwykle na jeziorze… zmiana za zmianą, i tylko ten, kto na nie patrzył, wjeżdżał w „czubie”. Ciekawy był jeden wyścig, w trakcie którego przyszło oberwanie chmury, dzięki któremu widoczność ograniczała się do 20 metrów wokół. Boja i inni zawodnicy byli po prostu niewidoczni :) Gdyby nie wiatr (w kopach 7 Beauforta), to nie byłoby wiadomo, w którą stronę płynąć :) Czołówka stanęła w łopocie, a mój klubowy kolega, Kacper Mazurek, w wielkim stylu wygrał ten wyścig.

W regatach startowali również zawodnicy grupy B i 420. A oto wyniki:

Grupa A:

1. Adam Głogowski YK Stal Gdynia

2. Karolina Knapik CHKŻ Chojnice

3. Michał Sawicki YK Stal Gdynia

4. Sebastian Mazurek CHKŻ Chojnice

6. Natalia Kazykalewicz CHKŻ Chojnice

9. Kacper Mazurek CHKŻ Chojnice

14. Jakub Lipiński CHKŻ Chojnice

16. Jakub Domagała CHKŻ Chojnice

Grupa B:

1.Bartosz Danowski YK Stal Gdynia

2. Marek Rospond YC PTTK Beskid N. Sącz

3. Jakub Sztorch YK Stal Gdynia

10. Patryk Kosmalski CHKŻ Chojnice

21. Tomasz Januszewski CHKŻ Chojnice

24. Agata Lewandowska CHKŻ Chojnice

37. Anna Maszkowska CHKŻ Chojnice

47. Irena Mrozek-Gliszczyńska CHKŻ Chojnice

A już jutro zaczynamy zgrupowanie przygotowujące nas do drużynówek-Chojnice Team Cup. To z nich napiszę kolejną relację.

Skomentuj

Komentarze

  1. mazazak

    dziękuję za zdjęcie, wiesz które

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*